Тендер СБЕРБАНК

 

Товарна біржа «Статус Експерт» для продажу на умовах відкритих торгів (аукціону) пропонує активи, належні ПАТ «Сбербанк» у вигляді портфелю беззаставних прав вимог (одним лотом):

- кредитна заборгованість фізичних осіб (26 689 боржників, заборгованість 692,8 млн. грн.);

- дебіторська заборгованість фізичних осіб, що мають кредитну заборгованість (7489 боржників, заборгованість 2,35 млн. грн.);

- дебіторська заборгованість фізичних осіб, що не мають кредитної заборгованості (34 560 боржників, заборгованість 1,01 млн. грн.);

- дебіторська заборгованість юридичних осіб, що відносяться до малого бізнесу (497 боржників, заборгованість 0,18 млн. грн.).

Реєстр кредитної заборгованності - Завантажити

Реєстр дебіторської заборгованності - ЗавантажитиПрезентація портфеля

             Умови продажу портфеля (далі – Активи) ПАТ «Сбербанк» (далі – Банк):

 

1.      Покупцем активів можуть бути виключно банківські установи чи юридичні особи, що мають чинну безстрокову ліцензію для надання фінансової послуги факторингу у вигляді опублікованого на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг розпорядження;

2.      Для можливості потенційних покупців ознайомлюватись з інформацією по активам створено віртуальну кімнату даних, наповнену кредитними справами, які випадково відібрані Банком, після укладення з організатором аукціону договору про захист банківської таємниці та конфіденційної інформації

Договір NDA

Контактна особа ТБ «Статус Експерт» з питань ознайомлення з інформацією:

Волгін Євгеній Петрович, тел. (066) 30-35-312, (044) 221-47-77, e-mail: es@exon.kiev.ua

3.      Торги проходять у 3 етапи:

-          Кваліфікаційний етап;

-          Визначення початкової вартості портфеля;

-          Електронні торги серед осіб, що пройшли кваліфікаційний етап.

4.      З переможцем торгів Банком укладається договір купівлі-продажу (відступлення) прав вимог та здійснюється оплата, передання матеріалів кредитних справ тощо.

 

Кваліфікаційний етап

 Потенційний покупець має подати заяву із зазначенням прийнятної для нього ціни активів у національній валюті (гарантійний внесок не сплачується). Подання документів відбувається у закритих конвертах на адресу ПАТ «Сбербанк»: м. Київ, вул. Володимирська, 46 до 11:00 27 березня 2018 року. Розкриття конвертів здійснюватиметься комісією з представників Банку та організатора торгів 27 березня 2018 року.

Заява складається у довільній формі вищевказаного змісту (із зазначенням цінової пропозиції) із наданням наступних документів:

- копія установчих документів юридичної особи, опису державного реєстратора, виписки з ЄДР;

- копії документів про призначення керівника (наказу та рішення уповноваженого органу);

- документ, що підтверджує повноваження особи, яка підписала заяву, а також копія паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду) цієї особи;

- дані про реєстрацію платником ПДВ із наданням документального підтвердження;

- документи, про відповідність вимогам до учасника торгів (банківська установа чи юридична особа, що має чинну безстрокову ліцензію для надання фінансової послуги факторингу у вигляді опублікованого на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг розпорядження);

- примірник оригіналу чи нотаріально засвідчена копія рішення органів управління заявника щодо надання повноважень на участь у торгах (якщо цього вимагають установчі документи заявника, у т.ч. у зв’язку з вартістю портфеля, яка пропонується заявником).

Копії документів належним чином засвідчуються заявником.

Протягом одного робочого дня Банк за своїми внутрішніми процедурами здійснює перевірку ділової репутації заявників та відповідності їх вимогам до учасника торгів.

Заяви осіб, які не відповідають вимогам Банку щодо суб’єктного складу покупців та ділової репутації визнаються такими, що не пройшли кваліфікаційний етап.

 

Визначення початкової вартості портфеля

 Початкова вартість Активів на електронних торгах встановлюється у розмірі максимальної цінової пропозиції з кола осіб, які пройшли кваліфікаційний етап, якщо розмір такої пропозиції перевищує вартість Активів, визначену Банком. В разі відсутності такої цінової пропозиції, початкова вартість Активів встановлюється на рівні, визначеному Банком.

 

Електронні торги

 До участі в електронних торгах допускаються виключно особи, які пройшли кваліфікаційний етап.

Електронні торги проводяться організатором на веб-сайті https://torgi.exon.kiev.ua за визначеною Банком початковою вартістю портфеля. Реєстрація учасників торгів і подальші торги відбуваються на сайті.

Гарантійний внесок сплачується у сумі 5 % від початкової вартості не пізніше закінчення строку подання заявок. Сплатою гарантійного внеску вважається його зарахування на рахунок організатора торгів.

Реквізити для перерахування гарантійного внеску:

п/р 26507732636001 в ПАТ «ТАСкомбанк», МФО 339500

одержувач: ТБ «Статус Експерт»

код ЄДРПОУ одержувача: 31472470

Відкриті електронні торги (аукціон) проводяться з можливістю учасників вносити цінові пропозиції (ставки) не нижче, аніж початкова вартість, з кроком аукціону не менше 0,5 % від початкової вартості, які завершуються визначенням переможця.

Електронні торги вважаються такими, що відбулися за наявності на цьому етапі хоча б однієї заяви – у такому випадку вважається, що переможець визначений за початковою ціною. У разі наявності на торгах кількох учасників, які не зробили цінових пропозицій вище стартової, торги вважаються такими, що не відбулися.

За результатами аукціону переможцем та організатором торгів підписується протокол електронних торгів, який затверджується Банком.


              Оплата переможця електронних торгів за придбаний актив та укладання договору

Переможець торгів зобов’язаний у строк не більше 10 (десяти) робочих днів після проведення електронних торгів укласти з Банком договір купівлі-продажу активів (відступлення прав вимоги) та у день укладення такого договору оплатити повну вартість портфеля, визначену в протоколі електронних торгів. В іншому випадку гарантійний внесок йому не повертається і у повному обсязі перераховується організатором аукціону на користь Банку.

Датою відступлення прав вимоги вважається оплата повної вартості портфеля на підставі укладеного договору.

Договір відступлення прав вимоги

Банк має право відмовитись від укладення договору купівлі-продажу активів (відступлення прав вимоги) у строк не більше 3-ьох робочих днів після проведення електронних торгів. У такому випадку переможцю торгів повертається гарантійний внесок у повному обсязі.

  

Винагорода організатора аукціону

 Винагорода організатора аукціону становить 1 % від ціни продажу портфеля (додатково сплачується ПДВ на таку суму) та утримується з гарантійного внеску переможця електронних торгів.

Залишок гарантійного внеску повертається переможцю торгів (іншим учасникам електронних торгів, які не були визнані переможцями, гарантійний внесок повертається – у повному обсязі).